Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohové

11. 7. 2007

Bohové

 

 

 

Usírew

Bůh vzkříšení, vládce zemřelých - pomáhá v záležitostech týkajících se hlubokých psychických traumat, fobií, náboženství, posedlostí, může poskytnout lekci v ezoterické oblasti. Jeho barvou je zelená, jeho symbolem je kukuřičný klas nebo cep a hůl.

Sutech

Hvězdný bůh pouští a bouří - pomáhá odstraňovat překážky bránící ve vývoji, dodává duchovní sílu, dovede odkrýt temnou stránku lidí. Ačkoli byl v historii často pokládán za boha dobrého (někteří faraoni po něm byli dokonce pojmenováni), většinou hrál v egyptském panteonu roli zápornou a byl srovnáván se Satanem. To má své opodstatnění - podle mýtu zabil Sutech svého bratra Usíra a zmocnil se trůnu. Jeho barva je červená, jeho symbol je kouzelný prut.

Hapi

Bůh Nilu - pomáhá při získávání materiálního a duchovního bohatství a potravy, chrání na cestách, především po vodě. Jeho barva je modrá a symbolem je lotosový květ.

Éset

Bohyně magie, mateřství a smrti - pomáhá při porodu, v otázkách života a smrti a při zásadních změnách, v záležitostech týkajících se magických učení, věštění, léčení, ochrany a sexuálních problémů. Její barvou je modrá a její symboly jsou trůn a sup.

Amón

Samozvaný vládce bohů - pomáhá při stanovení cílů, v záležitostech týkajících se kreativity, plození, rozmnožování, materiálního a duchovního bohatství. Jeho barva je zlatá a symboly jsou beran a dvě péra.

Hór

Bůh pomsty a potlačovatel zla - pomáhá v záležitostech týkajících se ochrany, odvahy, přemáhání strachu, napravování špatností, překonání fobií a dosahování vítězství. Jeho barvy jsou zlatá a žlutá. jeho symboly jsou oštěp a jestřáb.

Baštet

Bohyně lásky, ochrany a domova. pomáhá ochránit před citovými otřesy (především doma). Přispívá k rodinné harmonii, posílení odvahy, při řešení srdečních trápení a k umocnění kreativity. Její barvy jsou modrá a černá a její symboly jsou kočka a lotosový stvol.

Thowt

Pán magie - pomáhá v záležitostech týkajících se psaní, matematiky, komunikace a magie. jeho barvou je zelená a žlutá. Symboly jsou pták ibis a opice.

Ra

Bůh Slunce - pomáhá při léčení, růstu (materiálním i duchovním), v otázkách bezpečnosti, ovládnutí duchovního království a v otázkách spravedlnosti. Jeho barvy jsou zlatá a bílá, jeho symboly jsou jestřáb a sluneční kotouč.

Khonsu

Bůh Měsíce - pomáhá při vedení, léčení (především mysli), poskytuje hnací sílu a sílu k vymýcení zla. jeho barvou je stříbrná, jeho symboly jsou srpek měsíce a jestřáb.

Geb

Bůh Země - poskytuje materiální a duchovní bohatství, působí v oblasti zemědělství, plodnosti a stvoření. Pomáhá zemřelým k jejich transformacím tím, že je osvobozuje od pout jejich těl. Jeho barvou je černá a zelená. Jeho symboly jsou husa a vztyčený falus.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář